info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

ליווי עורך דין ברכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן שונה באופן מהותי מרכישת דירה מיד שנייה, לטוב ולמוטב. לפני הכל, חשוב לדעת, כי למרות שדירה מקבלן הינה חדשה לחלוטין והחתימה על חוזה הרכישה נדמית כמשימה מורכבת פחות בהשוואה לרכישת דירה מיד שנייה, הרי שליווי משפטי צמוד של עו"ד מומחה לתחום הנדל"ן לגמרי איננו מיותר והינו הכרחי במטרה להגן על זכויותיכם באופן אופטימלי.

במה שונה רכישת דירה מקבלן מרכישת דירה מיד שנייה?

אם ברכישת דירה מיד שנייה ביכולתכם להתרשם מהנכס ומסביבתו, ובהתאם לכך, לקבל את ההחלטה הנכונה והמותאמת ביותר לצרכים האישיים והמשפחתיים, לסדרי העדיפויות שלכם ולנטיית ליבכם, הרי שדירה מקבלן הינה נכס וירטואלי המצוי בשלב חתימת החוזה על הנייר או לכל היותר בהדמיה ממוחשבת כזו או אחרת. זאת עוד, אם לדירה מיד שנייה תג מחיר מוגדר מראש, הרי שלרוב מחירה של דירה מקבלן כפי שהוגדר בתחילת הדרך איננו סופי ועשוי לעלות עם התקדמות תהליך הבנייה בשל גורמים משתנים שלא ניתן לחזות מראש כמו מדד מחיר הבנייה, מיסים וגורמים אחרים נוספים.

רכישת דירה מקבלן מלווה בסימני שאלה לרוב, כאשר פרמטרים מהותיים כמו מחיר הדירה, מועד הכניסה לדירה, התמהיל הסביבתי ופרמטרים רבי משמעות נוספים נותרים בגדר סימן שאלה. מנגד, דירה חדשה היא הזדמנות מופלאה לעיצוב חלל המגורים שלכם בהתאם לטעמכם האישי, ובכלל, אין כל ספק כי חוויית המגורים בדירה חדשה לחלוטין שדיירים קודמים לא הותירו בה כל חותם היא חוויה יוצאת דופן.

מה חשוב לקחת לבדוק לפני רכישת דירה מקבלן?

לפני הכל, חובה לברר אודות היזם ואודות קבלן הבנייה. ניסיונו של היזם, יציבותו הפיננסית, רמת עמידתו בלוחות הזמנים, סטנדרט הגימור שלו ונקודות חשובות נוספות הנוגעות להתנהלות היזם בשטח הינן בעלות משקל רב בכל הנוגע להצלחת הפרויקט. לשם כך, תוכלו לתשאל דיירים בפרויקטים אחרים שיזם ולעמוד על הנקודות הדורשות בירור. זאת ועוד, חובה לברר אודות הגורם האחראי על בניית הפרויקט בשטח, לבחון את ניסיונו, להתרשם מפרויקטים אחרים שבנה, לבדוק האם מאחוריו ניסיון מספק בבנייה למגורים ולבחון את מידת ההתאמה בפרויקטים קיימים בין התחייבויות היזם לביצועיו של הקבלן.

מעבר לכך, חשוב לעמוד מראש על אופיו ההנדסי של הפרויקט, לבחון מקרוב הדמיות, לבדוק מהו אופי הליווי הבנקאי, מיהו האדריכל המופקד על תכנון הפרויקט, ושאלת המיליון דולר, כמובן – מהו תג המחיר הראשוני של דירה התואמת את הצרכים שלכם.

במבט כללי יותר, חשוב לתהות גם על קנקן הסביבה ולבדוק אם ישנם מפגעים סביבתיים כאלה ואחרים בקרבת מקום, ולחילופין, האם ישנם מוסדות חינוך, שירותים קהילתיים ומרכז מסחרי בסביבה? האם הפרויקט נגיש לצירי התנועה בהם הנכם עושים שימוש שוטף בשגרת היום – יום שלכם? חשוב גם לבדוק מראש מהו גורלם העתידי של השטחים הסמוכים לפרויקט במטרה למנוע הפתעות מיותרות, כמו מגדל רב קומות שיסתיר את הנוף הנשקף מבניין המגורים, בהמשך הדרך.

מדוע מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין?

גם בפרויקט בנייה חדש, סוגיית הבעלות על הקרקע עשויה להיות מורכבת. חובה לוודא כי הקרקע אינה משועבדת או מעוקלת וכי חברת הבנייה המציעה את הדירה למכירה רשומה כבעלים על הקרקע. זאת עוד, במידה ומדובר בעסקת קומבינציה (עסקה בה אחוזים מהדירות או מתמורתן נמכרים על ידי בעל הקרקע לקבלן / ליזם תמורת שירותיו), חובה לבדוק כי האינטרסים שלכם, כרוכשים, לא ייפגעו. ובכלל, בחתימת חוזה על אחת העסקאות הפיננסיות היותר משמעותיות בחייכם, אם לא המשמעותית שבכולן, רק ליווי מקצועי של עו"ד מנוסה בתחום המקרקעין יבטח אתכם מכל נזק או הפסד ויבטיח את זכויותיכם מראש.

נשמח להעניק לכם ליווי מקצועי, אישי ומסור בדרך לרכישת דירה מקבלן!
אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא - לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!