info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

ליווי עורך דין ברכישת דירה יד שנייה

רכישת דירה היא, לרוב, העסקה הגדולה ביותר אותה תבצעו בחייכם. כעסקה רבת משמעות ובעלת השלכה ארוכת טווח על מצבכם הפיננסי ועל איכות חייכם בעתיד הקרוב והרחוק, חובה לבצע את התהליך באופן מושכל ומחושב שיאפשר לכם לבצע את הבחירות הנכונות ביותר מבלי ליפול בפח ומבלי לבצע שגיאות פטאליות שרישומיהן ילוו אתכם לאורך זמן.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת דירה?

הרובד הראשוני הדרוש בדיקה טרם רכישת נכס בכלל ודירה בפרט הוא זה הפיזי. בדקו את הדירה ואת סביבתה לעומק, אל תסתפקו במבדק חד פעמי והגיעו להתרשמות חוזרת במגוון שעות במהלך היום. זאת, הן במטרה לבחון לעומק את כיווני האור והאוויר של הדירה והן במטרה לבחון את הסביבה אשר עשויה להיות נעימה פחות בשעות כאלה ואחרות. בחינה מעמיקה של הדירה במשך מספר פעמים גם תאפשר לכם לגלות פגמים וליקויים בדירה בהם לא הבחנתם במבט ראשון. מעבר לכך, תנו דעתכם על היבטים סביבתיים נוספים של הדירה כמו רמת תחזוקת השטחים המשותפים בבניין, תמהיל הדיירים האחרים ומידת התאמתם לסגנונכם האישי ולהעדפותיכם ומידת הנגישות של הדירה לתחבורה ציבורית, למרכזים מסחריים, לגינות ציבוריות, למוסדות חינוך ולכל שירות קהילתי או ציבורי אחר הנחוץ לכם. אל תשכחו לבדוק את מצב המחסן, אם ישנו, ואת נגישות החניון, אם קיים.

בשלב זה, מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שיבדוק את הנכס באופן מקצועי. גם אם בדיקה מסוג זה כרוכה בעלות מסוימת, הרי שאיש מקצוע יוכל לגלות פגמים שונים וליקויים מגוונים שאינם נגלים לעין בלתי מקצועית ואשר עשויים להסב לכם טרדה מרובה בעתיד או להפחית באופן ניכר את שווי הנכס. זאת ועוד, מומלץ שלא לוותר על הערכה מקצועית של שמאי מקרקעין אשר יבחן לעומק את הנכס מכל היבטיו ויבדוק את כל הנקודות הדורשות בירור כמו זכויות הבנייה בנכס, ייעוד השימוש בו, נוכחותן של חריגות בנייה, קיום הפקעות, תכניות בניין עיר בנוגע לנכס ולסביבתו וכל היבט אחר הקשור בנכס. שמאי מקרקעין מקצועי אף יספק לכם הערכת מחיר ריאלית וימנע תשלום מופקע על נכס שמחירו שלו אינו הולם את ערכו.

 

מדוע חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין בדרך לרכישת דירה?

תחום המקרקעין הוא תחום מורכב וסבוך שבו כרוכים סיכונים רבים. עם זאת, חוסר מודעות ושיקולים כלכליים הם אלה אשר מובילים רוכשי דירות לעתים קרובות ליטול על עצמם הימור גורלי ולרכוש דירה בכוחות עצמם, ללא ליווי משפטי הולם מצד עורך דין לרכישת דירה. חשוב לדעת, כי גם אם רכישת דירה מלווה בהוצאות רבות מהן ישירות ומהן נלוות, אין כל ספק כי ליווי משפטי צמוד מהווה ערובה לרכישה מוצלחת והיעדרו עלול להוביל להפסד כספי ולעוגמת נפש שילוו את רוכש הדירה לאורך שנים.

עורך דין לרכישת דירה יבדוק מי רשום כבעליו של הנכס אותו הנכם מבקשים לרכוש, יבדוק האם קיימת משכנתא על הדירה, ובמידה וקיימת, יבדוק מהו שיעורה הנוכחי. עורך הדין אף יבדוק אם הדירה איננה מעוקלת או משועבדת, האם לא קיימת התחייבות מכל סוג למכירת הנכס לגורם אחר, אם מכירת הנכס איננה מוגבלת מצד גורם כלשהוא, מתי נרכשה הדירה על ידי בעליה והאם הועברה אליהם בירושה, האם על הנכס מוטל צו מנהלי או שיפוטי והאם, מכל סיבה שהיא, רכישת הדירה איננה מומלצת עבורכם.

למשרדנו ניסיון מקצועי רב בליווי ובייצוג לקוחות בתחום הנדל"ן לרבדיו השונים. רגע לפני שתבצעו את העסקה המשמעותית בחייכם, צרו קשר לקבלת ליווי משפטי מקצועי, אישי ומסור!
אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא - לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!