info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

תכנון העושר המשפחתי

תכנון העושר המשפחתי הוא משימה מורכבת במסגרתה יש לקחת בחשבון מכלול רחב של פרמטרים תוך התייחסות לשיקולים מידיים, מחד, ותוך התבוננות לטווח הרחוק, מאידך.

 

מדוע חשוב לתכנן את העושר המשפחתי?

חלקם הארי של המשברים הנוגעים לניהול ולהורשת ההון המשפחתי ואשר, ברבים מהמקרים, נגררים למאבקים משפחתיים חסרי מעצורים היו עשויים להימנע בעזרת תכנון מקצועי, יצירתיות, פתרונות יישומיים וחשיבה מחוץ לקופסה. על כן, במשפחות עתירות הון, בהן סכסוכים מרים בין חלקיו השונים של התא המשפחתי הינם צפויים מראש, חשוב לתכנן נכון את ההון המשפחתי, הן בניהול העסקי השוטף והן במחשבה לעתיד, ובכך, לשמר את ההתנהלות הבטוחה והיציבה של העסק, תוך מזעור הסיכון לסכסוכים בלתי רצויים העתידים להסב לו נזק רב.

ניהל יצירתי של העושר המשפחתי עשוי להתבטא במגוון דרכים, כמו תכנוני מס, הענקת מתנות לדור הבא, הקמת נאמנויות, השקעות, ירושה, שילוב הדור השני והשלישי בתפעול העסק המשפחתי ועוד. בכל הנוגע להעברה בין דורית שמטרתה לשמר את השלום ואת השלווה במשפחה, חשוב לדעת כי ככל שהסדר ההעברה הבין דורית יתוכנן וייושם באופן מקצועי ומקיף יותר וככל שיספק מענה מעמיק יותר לאתגרים הפנים משפחתיים, הוא יתגלה כיציב יותר לאורך זמן ויהיה קשה עד בלתי אפשרי לתקוף אותו ולהתנגד לו. בכך, הוא ימנע לחצים מיותרים, מתחים הרסניים, פרוצדורות משפטיות ארוכות ונזקים רגשיים רבים.

ניהול העושר המשפחתי

אספקטים משפטיים רבים משתלבים בניהולו של עושר משפחתי כמו נאמנויות בתוך ישראל ומחוצה לה, חלוקת וניהול עיזבונות, צוואות, תכנון וייעוץ מס ועוד ולכל אחד מהפרמטרים השפעה מכרעת על ניהולו התקין של העושר המשפחתי ועל תכנונו האופטימלי לעתיד. זאת ועוד, תכנון של העושר המשפחתי בחשיבה לטווח הרחוק יותר מצריכה מגוון שיקולים לרבות שיקולי מיסוי, הרלוונטיים באופן מיוחד כאשר העושר המשפחתי כולל השקעות הון מחוץ לגבולות ישראל, שיקולי דיסקרטיות ושיקולים חשובים רבים אחרים.

בבואכם לתכנן את ההון המשפחתי, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מיומן שיסייע בידכם לקדם את יעדיכם האישיים והמשפחתיים בכל הנוגע לתכנון העושר המשפחתי ואשר יעמיד לרשותכם ידע רחב בתחום המשפטי לצד ניסיון עשיר, הבנה לצרכים שלכם והרבה רגישות, המתחייבת מאופי העיסוק בתחום המשפחתי, שהינו מהתחומים היותר נפיצים.

משרדנו מתמחה בייצוג משפחות בעלות הון ומעמיד לרשותן שירותי ייעוץ מתקדמים הנוגעים הן לסוגיות אישיות והן לפעילות העסקית השוטפת, תוך הכוונה וייעוץ לטווח הרחוק. שירותינו המתקדמים נשענים על התחשבות בשאיפותיהם, בחזונם ובערכיהם של לקוחותינו, מחד, ובהתאמה לנסיבות המציאות המשתנות, מאידך, ובכך, מייצרים מענה אופטימלי עבור כל לקוח, בכל מצב ובכל נקודת זמן.

 

בין שירותינו:

  • תכנון העושר המשפחתי לרבות הקמת נאמנות משפחתית, עריכת אמנות משפחתיות, עריכת הסכמים הדדיים בין מרכיבי המשפחה השונים, תכנון העברות בין דוריות ועוד.
  • ייצוג בהליכי ליטיגציה וביניהם הליכים הקשורים בסכסוכי ירושה או בסכסוכים פנים משפחתיים.
  • תכנון וייעוץ מס שמטרתם לאפשר ללקוחותינו לבצע את הצעדים הנכונים ביותר מבחינה פיננסית, תוך צמצום אופטימלי של עלויות המיסוי הכרוכות בפעילות העסקית על כל רבדיה, בתושבות ובגורמים אחרים.
  • הקמת נאמנויות: שירותי פיקוח וניהול לנאמנויות ישראליות ובינלאומיות .
  • עריכת צוואות, תכנון עיזבונות וניהולם: ייעוץ משפטי לאפוטרופוסים, למנהלי עיזבון וליורשים, הוצאת צווי קיום צוואה, הוצאת צווי ירושה, ייעוץ בנוגע להיבטי המיסוי הכרוכים בניהול ובחלוקת עיזבון ועוד.
  • עריכת הסכמי ממון
  • ליווי עסקאות מתחום הנדל"ן כחלק מחלוקת עיזבון או כחלק מהעברת נכסים בין חלקי המשפחה השונים.

נשמח ללוות אתכם במקצועיות, באמינות, ביעילות מקסימלית ובמסירות. צרו קשר לקבלת ייעוץ אישי!

 

אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא - לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!