info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

פתיחת חשבון בנק בחו”ל

חשבון בנק בחו"ל זוכה להתעניינות גוברת מצד ישראלים רבים הבוחרים להפקיד את הכנסותיהם במדינה זרה ממניעים כאלה ואחרים. מה חשוב לדעת לפני פתיחת חשבון בנק במדינה זרה וכיצד תעשו את זה נכון?

 

חשבון בנק בחו"ל – היתרונות

לפני הכל, חשבון בנק במדינה זרה מאפשר לבעליו לפזר סיכונים. היות וכל מדינה עלולה להיקלע למשבר כלכלי, הרי שהחזקת הון מחוץ לגבולות ישראל ממזערת באופן טבעי את הסיכונים לנזק אישי כתוצאה מקריסה כלכלית. זאת ועוד, עבור בעלי נכסים או השקעות בחו"ל, פתיחת חשבון בנק במדינת היעד מאפשרת לייעל באופן משמעותי את ניהול הנכסים / ההשקעות תוך חיסכון בעמלות המרה ועוד. גורם מרכזי נוסף לפתיחת חשבון בחו"ל הוא אפקט האנונימיות שמספק חשבון המנוהל במדינה זרה תחת מעטה סודיות.

 

כיצד פותחים חשבון בנק בחו"ל?

ראשית, מומלץ לבחור בבנק שמאחוריו ניסיון בהתנהלות מול אזרחים זרים ואשר מציע ממשק יעיל באנגלית. מעבר לכך, חלקם של הבנקים בחו"ל ידרשו את הגעתכם באופן פיזי לבנק במטרה לפתוח חשבון, אולם ישנם בנקים שיאפשרו לכם להתנהל מול נציג הבנק ולפתוח את החשבון מרחוק. במידה ואינכם שוהים במדינת היעד לעתים מזומנות, פתיחת חשבון מישראל תאפשר לכם לבצע את התהליך ביעילות ובנוחות.

לשם פתיחת החשבון יהיה עליכם לצלוח מסלול בירוקרטי מורכב למדי ולמלא מספר רב של טפסים. כמו כן, יהיה עליכם להציג דרכון בתוקף. במרבית המקרים, תידרשו להציג מסמכים כאלה ואחרים המאמתים את ההיסטוריה האישית והפיננסית שלכם מחד, ואת כוונותיכם הפיננסיות בנוגע לשימוש בחשבון החדש, מאידך. לאחר אימות הנתונים, תקבלו את פרטי החשבון שלכם.

אם ברצונכם לפתוח חשבון בנק בחו"ל עבור עסק או חברה, ההליך עשוי להיות מורכב הרבה יותר ולכלול מהמורות כאלה ואחרות שמטרתן למנוע הלבנת הון והעלמות מס. גופים עסקיים יידרשו להציג אינפורמציה מפורטת בנוגע לכספים אשר מיועדים להיות מוחזקים בחשבון ומידע אודות חשבונות בנק המוחזקים על ידי הגוף הפיננסי מחוץ לגבולות מדינת האם שלו. בבואכם לפתוח חשבון עסקי זר תידרשו לענות לשאלות רבות כמו מי יוגדר כמוטב בחשבון, מהו מקור הכספים שיגיעו אל החשבון ומהו יעדם ועוד. המידע שתמסרו עשוי בהחלט להיות מועבר למדינה ממנה מגיע הכסף או לרשויות בישראל, כך שבכל הנוגע לפתיחת חשבון עסקי בחו"ל, מומלץ ביותר להיעזר בשירותיו של עו"ד מיומן המתמחה במשפט בין לאומי תוך התמקדות בהליכים עסקיים ובמיסוי אשר ילווה אתכם במקצועיות ובבטחה.

 

מה חשוב לדעת לפני פתיחת חשבון בנק בחו"ל?

החזקת חשבון בנק בחו"ל חייבת בדיווח לרשויות המס בישראל, ואם בעבר הלא מאוד רחוק החזקת חשבון אנונימי בחו"ל מתחת לאפן של רשויות המס הישראליות הייתה מקובלת, הרי שכיום, העולם הגדול הפך לכפר גלובלי נגיש וזמין לכל והפך את פני המפה הפיננסית על פיה, כשהרגולציה הפיננסית הבין לאומית הולכת ומהדקת את החבל סביב צווארם של מעלימי מס באמצעות חשבונות בנק זרים על ידי פיקוח מוגבר וחילופי מידע בין המדינות השונות, ובייחוד ארה"ב ומדינות אירופה. לכן, כיום, בצל פעילות אכיפה מוגברת ורבת נחישות מצד רשות המיסים בנוגע לחשבונות בנק סודיים בחו"ל, פתיחת חשבון בנק סודי במדינה זרה, גם כזו הנחשבת באופן מוצהר למקלט מס, הינה אקט שאיננו מומלץ כלל ועיקר.

במידה והנכם מחזיקים בחשבון בנק במדינה זרה אשר איננו מדווח כחוק לרשויות המס, תוכלו לבדוק את אפשרותכם להגיש בקשה לגילוי מרצון ולשלם את חובותיכם לרשות המס מבלי שייפתח כנגדכם הליך פלילי ומבלי שיושתו עליכם קנסות נלווים בגין העלמת החשבון עד כה. לשם כך, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד מיסים מומחה אשר ילווה אתכם לאורך התהליך ויכוון אתכם לביצוע הבחירות הנכונות ביותר. צוות מומחינו מתמחה בליווי בקשות לגילוי מרצון לרבות בקשות מורכבות וישמח לעמוד גם לשירותכם.

 

בדרך לפתיחת חשבון בחו"ל? משרדנו מתמחה בליווי הליכים לפתיחת חשבון בנק בחו"ל ומומחינו ישמחו ללוות אתכם במקצועיות, במסירות וביעילות מקסימלית תוך הגנה אופטימלית על האינטרסים החשובים לכם!

 

אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא - לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!