info@amihai-law.com    072-234-7535
 • he
 • en
 • ru

אזרחות זרה/דרכון זר

אחד המאפיינים היותר בולטים המאפיינים את העידן המודרני הוא תחום ההגירה, אשר הפך בשנים האחרונות לזמין ונגיש ומאפשר ביצוע רילוקיישן לנקודות רבות ומגוונות על פני הגלובוס בקלות וביעילות, תוך פתיחת קשת אין סופית של הזדמנויות ברמה האישית וברמה העסקית כאחת. שאיפה לשפר את תנאי החיים, רצון לאחד את ענפי המשפחה המורחבת, הצעת עבודה מפתה ועוד הם רק חלק מהסיבות לשכירת שירותיו של עורך דין אזרחות זרה במטרה לבצע את אחת ההחלטות היותר מהותיות בחיים ולשנות את המיקום האישי על פני המפה.

משרדנו מתמחה בליווי הליכי הגירה לארה"ב ולקנדה ונשמח לעמוד גם לשירותכם!

 

כיצד ניתן להגר לארה"ב?

הגירה לארה"ב מתאפשרת בשני מישורים. הראשון שבהם הינו התאזרחות ויתאים לעומדים בקריטריונים מסוימים בלבד. במקרים אחרים, ניתן להגיש בקשה לקבלת גרין קארד המקנה זכות לתושבות קבע בתחומי ארה"ב, ועם עמידה בקריטריונים מסוימים, אף עשוי להוביל לקבלת אזרחות אמריקנית בחלוף תקופת זמן מוגדרת.

התאזרחות בארה"ב תתאפשר בעקבות נישואין לאזרח ארה"ב או במידה והבקשה לקבלת אזרחות אמריקנית מוגשת על ידי מי שהוריו הינם בעלי אזרחות אמריקנית. לעומת זאת, קבלת אישור לתושבות קבע בארה"ב (גרין קארד) ניתן לבקש אם הנכם מועסקים בידי מעסיק אמריקאי בתחומי ארה"ב או אם הנכם נתמכים על ידי קרוב משפחה שהינו תושב ארה"ב. זאת ועוד, ניתן להגיש בקשה לגרין קארד ממניעים הומניטריים באמצעות בקשת מקלט מדיני ועוד. מי שבידו גרין קארד למעלה מחמש שנים, יוכל להגיש בקשה לקבלת אזרחות אמריקנית, וזאת, במידה והוא עומד בקריטריונים הסטנדרטיים הנדרשים לקבלתה.

מומחי משרדנו מתמחים בליווי בקשות לקבלת אזרחות אמריקנית ובקשות לגרין קארד והם ישמחו ללוות אתכם לכל אורך הדרך, החל משלב בדיקת ההתאמה הראשונית, עבור בהגשת הבקשה לקונסוליה וכלה בליווי עתידי לצורך חידוש והארכת תוקף הגרין קארד, במידת הצורך.

 

כיצד ניתן להגר לקנדה?

אופציות ההגירה לקנדה הינן מגוונות ומומחינו ישמחו ללוות אתכם בבחינת התאמתכם לקבלת אזרחות קנדית, לקבלת זכאות לתושבות קבע בקנדה או לקבלת זכאות לשהות זמנית בתחומיה.

 

אפשרויות ההגירה לקנדה העומדות לרשותכם:

 • הגירה על בסיס זיקה משפחתית: אזרחים קנדיים או תושבי קבע בקנדה שגילם מעל 18 שנים יוכלו להעניק חסות משפחתית לבני זוגם או לילדיהם לצורך מגורים בקנדה. חסות זו עשויה להינתן גם לקרובי משפחה אחרים כמו הורים, אחים וסבים, אך, במקרה שכזה, קיימות הגבלות רבות ושונות.

 • כניסה מהירה: אופציה זו מיועדת למועמדים המוסמכים כעובדים מיומנים באחד מהמקצועות המבוקשים בקנדה, או, לחלופין, למועמדים שהינם בעלי ניסיון מעשי כעובדים מיומנים באחד מתחומי המקצוע המבוקשים. תחת הקטגוריה של עובד מיומן נכללים עובדים שמאחוריהם שנת ניסיון אחת לפחות בעבודה במסגרת משרה מלאה, שעבדו באותה העבודה בעשור האחרון ואשר מחזיקים בתעודת בגרות.

במידה ותחום המקצוע המבוקש דורש מיומנות פרקטית גבוהה, כמו בנייה או חקלאות וכדומה, יידרש ניסיון של שנתיים לכל הפחות במסגרת משרה מלאה בתוך חמש השנים האחרונות. זאת ועוד, נדרש ידע בשפה האנגלית ובשפה הצרפתית ומגיש הבקשה נדרש לתאר באופן פרטני את השכלתו ואת ניסיונו בעבודה. המידע הנמסר על ידי מגיש הבקשה מוערך על בסיס שיטת ניקוד ספציפית והמועמדים שבידיהם הציון הגבוה ביותר יוכלו להגיש בקשה לתושבות קבע בקנדה.

אשרת כניסה מהירה לקנדה מיועדת לכל פרובינציה קנדית מלבד פרובינציית קוויבק.

 • ויזה לעצמאיים: בעל עסק עצמאי המבקש להגר לקנדה (להוציא קוויבק) יידרש להציג ניסיון בתחום האתלטיקה או בתחום התרבות ולהוכיח כי הוא מתעתד לתרום תרומה ממשית לחיי התרבות או לענף האתלטיקה במדינה. מי שבידו ניסיון בניהול חווה ומתעתד לרכוש חווה על אדמת קנדה ולנהל אותה, יוכל אף הוא להגיש בקשה להגירה באמצעות ויזה לעצמאיים.
 • ויזת סטארט-אפ: ויזה המיועדת ליזמים המתעתדים להקים בקנדה עסק עצמאי. יזמים אלה יידרשו להציג הוכחות לכך שהעסק עומד בדרישות הבעלות הסטנדרטיות וכי הוא נתמך באמצעות ארגון ייעודי. זאת ועוד, מגיש הבקשה להקמת סטארט-אפ על אדמת קנדה יידרש להוכיח בקיאות מספקת בשפה ולהוכיח כי בידו מימון מספק להגשמת החזון.

 

הגירה לקוויבק

קוויבק הינה הפרובינציה הגדולה בשטחה בקנדה והשנייה באוכלוסייתה והיא מונה למעלה משמונה מיליון תושבים. קוויבק היא הפרובינציה היחידה בקנדה בה השפה הרשמית היחידה הינה צרפתית ללא מעמד שפה רשמית לאנגלית, והעיר הגדולה ביותר בתחומיה היא העיר מונטריאול.

אפשרויות ההגירה לקוויבק שונות מאפשרויות ההגירה ליתר הפרובינציות בקנדה ואלה הן האפשרויות העומדות בפניכם במידה ותבקשו להגר לקוויבק:

 • מסלול לעובדים מיומנים בקוויבק: מסלול זה מיועד לעובדים מיומנים ודומה במהותו למסלול הוויזה המהירה התקף ביתר חלקי קנדה.
 • מסלול לעצמאיים: תנאי הסף למסלול זה הוא אחזקת נכסים בשווי 100,000 דולרים קנדיים לכל הפחות ושנתיים ניסיון לכל הפחות בעבודה עצמאית.
 • מסלול יזמות: מיועד ליזמים. תנאי הסף למסלול זה הוא אחזקת נכסים בשווי 300,000 דולרים קנדיים לפחות והצגת ניסיון מספק בניהול עסק.
 • מסלול משקיעים: מיועד למשקיעים. תנאי הסף למסלול זה הינו אחזקת נכסים בשווי 1,600,000 דולרים קנדיים לפחות. זאת ועוד, המועמד יידרש להציג ניסיון בניהול עסק ולעמוד בדרישות נוספות.

 

שהות זמנית בקנדה

אם אינכם מבקשים לקבוע את מושבכם בקנדה לצמיתות, אך, עם זאת, הנכם מעוניינים לשהות בתחומיה לפרק זמן מוגבל, עומדות בפניכם מספר אופציות לבחירה:

 • היתר לימודים: במידה וברצונכם ללמוד בקנדה, יהיה עליכם להתקבל ללימודים במוסד לימודים קנדי ולהציג הוכחות לכך שבידיכם יכולת מספקת לעמוד בתשלום שכר הלימוד הנדרש ובהוצאות המחייה העתידיות, שהנכם בריאים ושהנכם אזרחים שומרי חוק.
 • אישור עבודה: מתאים למעוניינים בעבודה זמנית בקנדה. ניתן לקבל אישור לעבודה תחת מעסיק מסוים בתוך מסגרת זמן מוגדרת מראש או אישור פתוח לעבודה אצל כל מעביד קנדי הזכאי לכך.
 • ויזת מבקרים: אישור המיועד למבקרים ממדינות שאינן פטורות מוויזה. ניתן לקבל ויזה לכניסה חד פעמית או ויזה לכניסה רב פעמית.
 • אישור נסיעה אלקטרוני: מיועד לאזרחים ממדינות הפטורות מוויזה אשר מבקשים לבקר בתחומי קנדה. במקרה זה, יש למלא טופס מקוון ולהציג דרכון.

ניסיוננו הרב בליווי הליכי הגירה לארצות הברית ולקנדה מאפשר לנו להעניק לכם מענה מקצועי, יעיל ומסור לכל אורך הדרך. נשמח לעמוד לשירותכם!

אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא – לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!