info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

הקמת חברה בחו"ל

פעילות עסקית מחוץ לגבולות ישראל פותחת שער להזדמנויות רבות ומאפשרת לבעל העסק למנף את פעילותו באמצעות השתלבות בכלכלה העולמית. מעבר לכך, העתקת הפעילות העסקית לחו"ל עשויה לייצר חיסכון כספי משמעותי ולייעל באופן מהותי את התנהלות העסק.

הקמת חברה בחו"ל היא הליך מורכב ובר סיכון אשר חשוב לבצע באופן מחושב ומוקפד ובליווי מקצועי צמוד אשר יבטיח את הקמת החברה באופן הנכון ביותר, תוך נטרול הסיכונים האפשריים ומקסום פוטנציאל הרווח הגלום בתהליך.

 

למי מומלץ להקים חברה בחו"ל?

הקמת חברה בחו"ל מהווה צעד מומלץ עבור עסקים שפעילותם או מוצריהם מיועדים לתושבי מדינה אחרת. אופציה זו מהווה אפיק התייעלות משמעותי גם עבור עסקים העוסקים בייבוא ובייצוא על בסיס קבוע ונזקקים לשלוחת חוץ במדינה עמה הם מקיימים קשרי מסחר תדירים. מעבר לכך, במידה וחשוב לכם, כבעלי חברה, ליהנות מחיסיון מקסימלי מפני הדירקטורים, המשקיעים ובעלי המניות, הקמת חברה בחו"ל תהווה מוצא אופטימלי.

 

היכן מומלץ להקים חברה בחו"ל?

מס חברות, המושת על רווחי חברות, הינו גורם המוגדר בחוקת כל מדינה באופן שונה. היות וכך, לבחירה במדינת היעד הנכונה השפעה מכרעת על רווחיות הפעילות העסקית בחו"ל. קיימות מדינות ששיעור המס המושת בהן על רווחי חברות זרות הינו נמוך ואף אפסי והן נחשבות למדינות "מקלט מס" הודות לעובדה שהקמת חברה בתחומיהן הינה חסכונית ביותר. מעבר לכך, פעילויות עסקיות מסוימות החייבות במס בישראל עשויות להיות פטורות ממס במדינות כאלה ואחרות ברחבי העולם המאפשרות לבעלי העסק ליהנות מחיסכון פיננסי משמעותי.

 

על מה חשוב לתת את הדעת לפני הקמת חברה בחו"ל?

לפני הכל, חשוב ביותר לבחור את מדינת היעד בהתאמה אופטימלית לאופי החברה ולפעילותה. ארה"ב, אנגליה, שוויץ, איי סישל, סינגפור וקפריסין הם מבין היעדים המועדפים על חברות ישראליות המעוניינות להרחיב את פעילותן העסקית לחו"ל. מעבר לכך, חשוב ביותר לבדוק היטב את שיעורי המס הקבועים בחוקת המדינה הרצויה ולוודא שהם רווחיים דיים. בהקשר זה, חשוב לבדוק האם מדינת היעד הרצויה מבחינתכם חתומה על אמנה בין לאומית למניעת כפל מס שגם מדינת ישראל חתומה עליה. במידה ולא, אתם עשויים להידרש לשלם מס גם במדינה הזרה וגם בישראל. לבחירה אופטימלית של מדינת היעד, חשוב גם לבדוק היתכנותם של פטורים או הקלות ממס במדינות חוץ בהתאמה לאופי פעילותכם העסקית ולהתמקד בחיפוש מדינת יעד בה תוכלו ליהנות משיעורי מס מינימליים.

זאת ועוד, חשוב לבדוק מראש את האופציה לפתיחת חשבון בנק במדינת היעד. באופן טבעי, חשבון בנק נדרש לניהול תקין של עסק בחו"ל, אך, עם זאת, במדינות מסוימות, צעד אלמנטרי זה עשוי להיות פחות מובן מאליו שכן בנקים מסוימים במדינות יעד כאלה ואחרות ברחבי העולם מסרבים לאפשר לחברות זרות לפתוח חשבון בשל התחום בו הן עוסקות. כמו כן, ייתכן כי תבחרו לפתוח את חשבון הבנק של חברתכם בחו"ל במדינה שונה מהמדינה בה תקיימו את פעילתכם העסקית. הגדרת המבנה המשפטי של חברתכם העתידית בחו"ל היא עניין חשוב נוסף שיש לבדוק היטב מראש, תוך הגדרת הדירקטורים ובעלי המניות של שלוחת החברה בחו"ל.

 

נשמח לעמוד לשירותכם!

לשם ביצוע ההחלטות הנכונות ביותר בנוגע להקמת חברה בחו"ל, חשוב להיוועץ באיש מקצוע מיומן אשר יעניק לכם הכוונה פרטנית המותאמת באופן אופטימלי לאופי פעילותכם העסקית, להעדפותיכם הפיננסיות ולהעדפותיכם האישיות. משרדנו מתמחה בהקמת ובליווי חברות בחו"ל כמו גם בניהול נאמנויות במדינות רבות ומספק תקרה מקצועית ייחודית אחת ללקוחות הזקוקים לסיוע משפטי לצורך הקמת וניהול פעילות עסקית בארץ ובעולם. שירותינו נשענים על ניסיון מקצועי רב, על קשרי שיתוף פעולה מסועפים עם משרדי עורכי דין מתקדמים במדינות רבות בחו"ל, על ראייה גלובלית רחבת היקף ועל שאיפה בלתי מתפשרת להעניק לכל לקוח את הפתרון המושלם מתוך הבנה מלאה של צרכיו הייחודיים.

נשמח ללוות גם אתכם במקצועיות, בנאמנות ובמסירות!

 

אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא – לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!