info@amihai-law.com    072-234-7535
  • he
  • en
  • ru

מסחרי וחברות

עולם המסחר הינו עולם דינמי ומתפתח ללא הפוגה המייצר בכל עת אין סוף הזדמנויות עסקיות, כאשר מגמת הגלובליות המאפיינת את הזירה העסקית בעשורים האחרונים מנגישה שווקים מסחריים בכל קצוות תבל ומאפשרת לכל המעוניין לקיים שיתופי פעולה עם גורמים בכל רחבי הגלובוס. היות וכך, חוזים מסחריים הם חלק בלי נפרד מההוויה העסקית המודרנית והם בעלי משקל רב בהגדרת הרווחיות ובהגנה על האינטרסים האישיים והכלכליים של כל אחד מהצדדים בעסקה.

 

מדוע חובה לחתום על חוזה מסחרי מסודר?

גם אם העסקה אותה הנכם מעוניינים להוציא אל הפועל הינה מבטיחה מכל בחינה, חשוב שתהיו מודעים לכך שהעתיד עשוי לטמון בחובו התפתחויות רצויות פחות ותיערכו מראש לקראת כל תרחיש אפשרי באמצעות חוזה מסחרי ערוך כהלכה אשר יגן לאורך זמן על הביטחון הכלכלי שלכם. יתירה מכך, במידה ואתם יוצאים לדרככם העסקית במסגרת של שותפות, עריכת חוזה מתאים בידי עורך דין מסחרי הינה בגדר חובה, שכן שותפות טומנת בחובה סיכונים אפשריים רבים והצלחתה תלויה, במידה רבה, בסינרגיה בין כל הצדדים שלא תמיד עולה יפה. סכסוך שותפים בהיעדר חוזה מסודר עשוי להיות הרה אסון עבור כל הצדדים או חלקם ולהפוך את הסכסוך לסיוט מתמשך העלול לגרור את השותפים למערבולת כלכלית עתירת סיכונים, ועל כן, אין לצאת לדרך עסקית משותפת מכל סוג ללא ליווי מקצועי של עורך דין חוזים מנוסה.

חוזה מסחרי מתאים יתווה את הקשר העסקי בינכם לבין שותפיכם העסקיים באופן בהיר ומוסדר, יגדיר את מידת והיקף השותפות העסקית ואת תנאיה ויעמוד לימינכם בעתיד, במקרה הצורך, במידה ויתגלעו סכסוכים כאלה ואחרים בין השותפים או חלקם, במידה ותהיו מעוניינים להוציא את אחד מהחברים אל מחוץ לשותפות או במידה ואחד מהשותפים יהיה מעוניין לפרוש בעצמו מהשותפות. חוזה זה יגדיר את אחוזי הרווח של כל צד בעסקה, את תחומי האחריות עליהם יופקד כל אחד מהשותפים, את תנאי העבודה ואת רמת האחריות המשפטית בה יישא כל אחד מהשותפים במקרה של תביעה עתידית.

על מה יש לתת את הדעת בעריכת חוזי שותפים?

כחוזה שמטרתו להבטיח את זכויותיכם ואת האינטרסים שלכם למול שותפיכם העסקיים, אין כל ספק כי לעריכת חוזה מסחרי חשיבות מרובה וחובה לערוך אותו באופן הקפדני והמחושב ביותר על מנת שניסוחו המשפטי יעגן את זכויותיכם ואת האינטרסים שלכם באופן האופטימלי. ניסוח חוזה מסחרי דורש בקיאות מעמיקה בחוק, מיומנות ורגישות, ולא פחות חשוב מכך, גם יכולת לנהל הליכי משא ומתן באופן יעיל ולגבש את הסכמת הצדדים השונים תוך התייחסות אופטימלית לאינטרסים של כל אחד מהצדדים. על כן, חשוב להפקיד את ניסוח החוזה בידי עורך דין חוזים מנוסה ומיומן אשר יקפיד על פירוט תחומי האחריות שלכם באופן אשר ימנע מכל גורם אחר להגביל את סמכויותיכם המקצועיות בעסק.

 

נשמח ללוות אתכם בכל דרך עסקית

משרדנו מציע את שירותיו המתקדמים בתחום החוזים לרבדיו השונים לרבות דיני חוזים ברובד המסחרי, דיני חוזים ברובד הבין לאומי ודיני חוזים ברובד הפיננסי.

כמשרד שמאחוריו ניסיון עשיר בניהול מגוון רחב של הליכים משפטיים בתחום המשפט המסחרי ובתחום המשפט האזרחי, אנו מעמידים לרשותכם את מיטב הכלים המשפטיים בתחום האזרחי והמסחרי כאחד ומציעים את שירותינו במתן ליווי משפטי מקצועי לכל אורך הדרך, החל מהמשא והמתן הראשוני וניהול המגעים בדרך לגיבוש ההסכם, עבור בכריתת החוזה בפועל וכלה במימוש החוזה בגין הפרה מצד אחד הצדדים החתומים עליו.

 

שירותינו נשענים על רקע מקצועי איתן, על ניסיון עשיר ורב, על נחישות בלתי מתפשרת למימוש האינטרסים של כל לקוח באופן המעמיק והמקיף ביותר ועל יחס אישי ומסור. נשמח להעניק גם לכם שירות מקצועי ומסור לשביעות רצונכם המלאה!

אין האמור לעיל מהווה חוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא – לייעוץ משפטי אנא פנו לעורך דין מקצועי.

התקשרו אלי
+
התקשרו אלי!